44 647 24 43 | 664 372 432 ewa.teleman-bajer@notariusze.lodz.pl

Jakie usługi powinna oferować dobra kancelaria notarialna w Piotrkowie Trybunalskim ?

Zarówno w przypadku, gdy marzy Ci się własna kancelaria notarialna w Piotrkowie Trybunalskim, jak i wtedy, gdy będziesz tylko klientem, ale szukasz sprawdzonego notariusza, powinieneś wiedzieć, jakie usługi świadczy dobra jednostka tego typu. Pozwoli Ci to uniknąć wpadki jako nowicjuszowi w branży, a jeśli jesteś usługobiorcą, ułatwi znalezienie biura, w którym załatwisz wszystkie sprawy notarialne.

Najpopularniejsze usługi notarialne

Bez względu na liczbę zatrudnianych osób, dobra kancelaria notarialna powinna świadczyć jasno sprecyzowane usługi notarialne. Najważniejszymi z nich jest sporządzanie dokumentów i szeroko rozumiane doradztwo notarialne. Wśród dokumentów najważniejszymi usługami są:

  • sporządzanie umów, w tym umów sprzedaży nieruchomości,
  • sporządzanie poświadczeń, w tym poświadczenie zgodności odpisu z dokumentem i poświadczenie własnoręczności podpisu,
  • sporządzanie wyciągów dla stron dokumentu lub aktu.

Przy sporządzaniu dokumentów udział biorą prawnicy mający odpowiednią wiedzę i kompetencje w danej dziedzinie prawa. Im lepsza kancelaria, tym większe doświadczenie jej pracowników. Dzięki temu w każdej gałęzi prawa można uzyskać porady prawne rozwiązujące problem klienta.

Sprawy spadkowe w kancelarii notarialnej w Piotrkowie Trybunalskim

Notariusz w Piotrkowie Trybunalskim obsługuje też wszelkie sprawy spadkowe. Wystawia poświadczenia dziedziczenia, na podstawie których spadkobiercy mogą otrzymać spadek, ale też bierze udział przy samym dokonywaniu podziału majątku. To biuro notariusza odpowiada za sprawdzenie, czy testament został prawidłowo spisany i to notariusz powinien być świadkiem złożenia podpisu przez testatora. W późniejszym czasie pomoc notarialna może być potrzebna przy samym wykonaniu woli zawartej w testamencie. Co ważne, to także biuro notariusza przechowuje akta notarialne w postaci testamentów. Dzięki temu są one chronione przed osobami trzecimi, a wgląd do testamentu ma wyłącznie jego twórca. Dopiero po jego śmierci notariusz staje się odpowiedzialny za dopilnowanie zapisów znajdujących się w dokumencie.

Doradztwo notarialne

W wielu przypadkach klientom potrzebne jest jedynie profesjonalne doradztwo prawne. Po porady notarialne można udać się m. in. w przypadku nieprzyjęcia weksla lub czeku. Notariusz pomaga napisać protest, walcząc o dotrzymanie umowy. Profesjonalna kancelaria notarialna, taka jak np. Kancelaria notarialna notariusz Teleman – Bajer oferuje również przechowywanie papierów wartościowych, pieniędzy oraz dokumentów. Może też odpowiadać za doręczanie oświadczeń, których zapisy niosą konsekwencje prawne. To właśnie wszechstronność usług świadczonych przez profesjonalną kancelarię sprawia, że optymalnym rozwiązaniem dla jej właściciela jest współpraca z kilkoma osobami wyspecjalizowanymi wyłącznie w konkretnej dziedzinie prawa.

Kancelaria Notarialna z Piotrkowa Trybunalskiego notariusz Ewy Teleman-Bajer to miejsce, w którym załatwisz czynności notarialne. Kancelaria Notarialna notariusz Teleman-Bajer została powołana do dokonywania czynności, którym strony są zobowiązane lub pragną nadać formę notarialną. Kancelaria Pani Notariusz działa na terenie Piotrkowa Trybunalskiego gminy Piotrków Trybunalski oraz powiatu piotrkowskiego od poniedziałku do piątku w godzinach między 8.30 a 17.00. W internecie znajdziesz nas łatwo po następujących frazach: Notariusz Piotrków Trybunalski, notariusze Piotrków Trybunalski, Kancelaria Notarialna Piotrków Trybunalski, kancelarie notarialne Piotrków Trybunalski, Czynności notarialne Piotrków Trybunalski, notariusz Moszczenica, notariusz Rozprza.